Zamknij
REKLAMA

Wielkie usuwanie wraków w Częstochowie

18:13, 06.10.2018 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

Długotrwale nieużywane samochody sukcesywnie znikają z częstochowskich ulic. Strażnicy miejscy „oczyścili” już prawie 200 miejsc parkingowych.

Dzięki akcji częstochowskiej Straży Miejskiej w tym roku zwolniło się już 194 miejsc parkingowych. 31 pojazdów zostało odholowanych na parking, co wiąże się z kosztami dla ich właścicieli. W pozostałych 163 przypadkach rozmowy strażników miejskich z właścicielami tzw. „wraków” przyniosły efekt w postaci usunięcia ich z parkingów ogólnodostępnych. Dzięki temu inni kierowcy zyskali kolejne miejsca parkingowe.

Straż Miejska może zlecić odholowanie pojazdu, który spełnia wymogi pojazdu długotrwale nieużywanego na wniosek zarządcy drogi. Mieszkańcy, którym przeszkadzają tzw. „wraki” w pierwszej kolejności swoje uwagi powinni zgłosić do zarządcy drogi, który następnie powinien powiadomić częstochowską Straż Miejską. Na terenach spółdzielni mieszkaniowych wniosek powinna złożyć spółdzielnia.

Usuwanie pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych, lub których stan wskazuje, że nie są używane odbywa się na podstawie art. 50a ustawy „Prawo o ruchu drogowym” połączonej z „Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane”.

W ubiegłym roku na terenie miasta zwolniło się 80 miejsc parkingowych po tzw. „wrakach”.

(UM Częstochowa)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DanyDany

0 0

Bardzo nie ładnie nie napisać że tego by nie było bez radnego Tomasza Tyla on to zapoczątkował i tylko dzięki niemu to jest. Jak przepisujecie artykuły z innych stron to przepisujcie i informujcie uczciwie! Straż miejska jest tylko wykonawcą jego zgłoszeń! 12:11, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA