Zamknij
REKLAMA

LAUR POMOCY SPOŁECZNEJ I MECENAS POMOCY SPOŁECZNEJ - NABÓR WNIOSKÓW

16:40, 01.12.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie nagród Laur Pomocy Społecznej i Mecenas Pomocy Społecznej 2018. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 grudnia.

Wnioski  o przyznanie nagród mogą składać organizacje pozarządowe, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz osoby fizyczne. Prezydent Miasta Częstochowy może także przyznać nagrodę z własnej inicjatywy.

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach:
•    „Laur Pomocy Społecznej” - przyznawany jest za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej, w szczególności za inicjowanie i wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem i wykluczonych społecznie. Nagroda ta służy także wyróżnieniu za aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz za wspieranie wolontariatu i innych sektorów ekonomii społecznej.
„Laur Pomocy Społecznej” - nagroda przyznawana osobom fizycznym oraz podmiotom określonym w art. 3 ust. 2 i ust. 3. pkt 1 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;

•    „Mecenas Pomocy Społecznej” - nagroda przyznawana jest podmiotom oraz osobom sponsorującym działania w dziedzinie polityki społecznej oraz świadczącym bezinteresowną pomoc osobom potrzebującym wsparcia.
Wnioski o przyznanie nagród można składać do 11 grudnia w Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13 (pok. 4) lub przesłać pocztą (o terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy). Wnioski wraz z załącznikami podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym można nadsyłać również w postaci elektronicznej na adres: [email protected] lub korzystając ze strony Systemu Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej Województwa Śląskiego https://www.sekap.pl.

Uroczystość wręczenia nagród „Laur Pomocy Społecznej” i „Mecenas Pomocy Społecznej” odbędzie się 18 grudnia.

Wnioski oraz regulamin znajduje się na stronie:
http://ngo.czestochowa.pl/page/520,aktualnosci.html?id=11688.

 

(UM Częstochowa)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© lelow365.pl | Prawa zastrzeżone