Zamknij
REKLAMA

KGP: od Wigilii 322 wypadki na polskich drogach; zginęło w nich 37 osób

21:50, 30.12.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Według danych KGP w niedzielę doszło do 37 wypadków, w których zginęły 3 osoby, rannych zaś zostało 47 osób. Tego dnia zatrzymano 161 nietrzeźwych kierowców.

Od wtorku w całej Polsce trwała policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Działania zakończono ok. godz. 22 w niedzielę. W tym czasie każdego dnia akcji na drogi wyjeżdżało średnio ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze widoczni byli głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a także na drogach wjazdowych i wyjazdowych z największych miast.

"Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami" - zaznaczył przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Jak podkreślił, w ubiegłym roku w okresie świątecznym statystycznie każdego dnia na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia.

W 2018 r. w ciągu analogicznych sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.(PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mark/

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© lelow365.pl | Prawa zastrzeżone